Nacific Fresh Herb origin serum

Zbritje

1,440L4,050L

Serumi Fresh Herb Origin nga Nacific eshte nje nga produktet best seller te brendit kudo ne bote.

SKU: 11341 Kategori: , , ,

Nacific Fresh Herb origin serum
Perberesit me baze bimore, duke perfshirë një përbërës antioksidant patentë të quajtur Sepicalm (një përzierje e ekstraktit të zambakut të ujit dhe aminoacideve) dhe nje kompleks poresh të gjethes së limonit, lëvore limoni dhe gjethes së mentes, punojnë së bashku për të larguar shenjat e plakjes dhe për të ngushtuar poret e zgjeruara. Uji i gjethes së aloe veres sherben si hidratues dhe anti-inflamator, ndersa vajrat jo-komedonegjene japin nje shkelqim fytyres. E krijuar me një formulë bi-faze esencë-vaj, që do të thotë se përbërësit e vajit dhe ujit të produktit ndahen nga njëri-tjetri në shishe. Të dy shtresat tunden për t’u bashkuar përpara përdorimit.
Serumi krijon një ndjesi shpimi gjilpërash kur aplikohet në lëkurën e dëmtuar dhe të oksiduar – sa më i madh dëmtimi, aq më shumë ndjesi shpimi gjilpërash, por ndjesia zvogëlohet ndërsa lëkura juaj shërohet me kalimin e kohës.
Vegan dhe NUK permban perberes irritues, sic jane parabene, sulfate, alkool, vaj mineral, vajra esenciale, silikone dhe aroma artificiale.
Rekomandohet për :
1. Pore të zmadhuara e të zgjeruara
2. Ata që vuajnë nga rrudhat e holla
3. Shqetësime të shumta të lëkurës
4. Ata të cilëve lëkura u thahet shpejt
5. Lëkurë të dehidratuar e të ashpër

Perdorimi:
Tundeni para perdorimit. Aplikojeni me pikatore Çdo mëngjes dhe mbrëmje, pas pastrimit
dhe perhapni mire ne lekure per te siguruar perthithjen e plote.

Përbërësit kryesorë:
Uji i gjetheve të aloes – hidratues dhe anti-inflamator.
Sepicalm – një përbërës antioksidant i patentuar i bërë nga një përzierje e ekstraktit të zambakut të ujit dhe aminoacideve. Qetëson lëkurën e irrituar dhe kontrollon balancën yndyrë-ujë të lëkurës.
Vajrat e agrumeve – veçanërisht vaji i lëvozhgës së limonit, vaji i lëvozhgës së lime dhe vaji i lëvozhgës së portokallit. Nacific vendos këto vajra si pjesë e shtresës vajore të produktit.
Vaji i farës Meadoëfoam – ndihmon në bllokimin e lagështirës dhe zbutjen e lëkurës. Ky vaj bimor është shumë rezistent ndaj oksidimit dhe ka përfitime të mëdha për të ndihmuar depërtimin e përbërësve në lëkurë.

Ingridientet:
Vaji i fares Limnanthes Alba, vaji i levores se limonit, vaji i Citrus Aurantifolia, uji i gjethes se Aloe Barbadensis, ekstrakt gjethes\lules Ocimum Basilicum.
Water, Glycerin, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Hydrogenated Polydecene, Betaine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Sodium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Ëater, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Phenoxyethanol, Coptis Japonica Root Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Melia Azadirachta Floëer Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Pearl Powder, Disodium EDTA, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Floëer/Leaf Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Dextrin, Camellia Japonica Floëer Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Peel Extract, Dipropylene Glycol, Sodium Palmitoyl Proline, Nymphaea Alba Floëer Extract.

ml

20, 50, 100