Nacific Fresh Herb Origin Clear Spot Patch

Zbritje

540L

Fresh Herb Origin Clear Spot Patch janë ngjitëse të rehatshme aknesh që janë edhe ultra të holla, transparente dhe të papërshkueshme nga uji!

SKU: 11355 Kategori: , , ,

Nacific Fresh Herb Origin Clear Spot Patch

Ndihmon jo vetëm për shërimin dhe trajtimin e akneve të inflamuara dhe minimizimin e shenjave të tyre, por përdoret dhe
për lehtësimin e akneve, i qetëson dhe ka veti anti-inflamatore.
Kombinimi i teknologjisë hidrokoloidal, e cila është krijuar për të lehtësuar, qetësuar dhe reduktuar aknet. Ka një efekt absorbues në lëngun dhe qelbin e akneve në mënyrë që zona të pastohet dhe thahet më shpejt. Procesi i shërimit të lëkurës përmirësohet rreth zonave të prekura pasi krijohet një mjedis i lagësht për rigjenerim. Kjo siguron kushte më të mira që lëkura të ketë mundësi për t’u riparuar dhe rinovuar.

Pakoja përmban 18 ngjitëse:
9 ngjitëse- 10mm
9 ngjitëse- 12mm

Përdorimi:
Për të hapur poret, pastroni lëkurën me ujë të vakët. Pas pastimit, thajeni zonën specifike përpara se të vendosni ngjitësen. Vendoseni mbi akneven e inflamuar dhe hiqeni kur të kthehet nga e tejdukshme në të bardhë.

Ingredientet:
Polyisobutene, Polyurethane-9, Polyisoprene, Cellulose Gum