MISSHA – Vita C Plus Spot Correcting & Firming Ampoule 30ml

2,500L

Vita C Plus ndihmon në përmirësimin e njollave të errëta në lëkurë me formulën e pastër të Vitaminës C.

SKU: 10356 Kategori: , , , Etiketa: , ,

MISSHA – Vita C Plus Spot Correcting & Firming Ampoule 30ml
Vita C Plus është një ampulë që ndihmon në përmirësimin e njollave të errëta në lëkurë me formulën e pastër të Vitaminës C.
Formuluar me kolagjen, fulerinë, vitaminë E, ceramide dhe acid hialuronik.
Ndriçon fytyrën, njollat e errëta dhe gjithashtu ndihmon në shkëlqimin e strukturës së lëkurës. Depërton shpejtë në shtresat e lëkurës duke nxitur rigjenerimin e saj dhe duke zbehur hiperpigmentimin.
Rezultatet e verifikuara në 7 njolla komplekse të errëta dhe efekt në elasticitet.
Formuluar me formulë të butë që është e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme për t’u përdorur si kujdes i përditshëm për lëkurën.
Nuk e irriton lëkurën. Jo për fillestarë.

Përdorimi

1. Pas pastrimit dhe përdorimit të tonerit (nqs përdorni) vendosni një sasi të moderuar në fytyrë.
2. Përhapeni në gjithë fytyrën.
3. Vendoseni disa herë në zonat ku ka nevojë për kujdes ndriçues dhe forcues, siç janë zonat rreth syve dhe buzëve.
4. Masazhoni për përthithje më të mirë.
Kujdes! Vendosni kremin e diellit.

Ingredientët
Licorice Root Extract, Vitamin Tree Extract (Number 24.48%)*, Glycerin, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Niacinamide*, Diethoxyethyl Succinate, 1,2-Hexanediol*, Tocopheryl Acetate, Purified Water*, Ethyl Ascorbyl Ether (15,000 Ppm)*, Bifida Ferment Lysate, Tranexamic Acid*, Arbutin*, Ascorbic Acid (1.0005 Ppb)*, Ascorbyl Glucoside (0.00025 Ppb)*, Hydrolyzed Collagen *, Ceramide NP*, Fullerenes, Palmitoyl Tripeptide-5, Acetyl Hexapeptide-8, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glyceryl Glucoside, Tocopherol, Allantoin, Carrot Extract, Beta-Carotene, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein*, Hydrogenated Lecithin*, Panthenol, Chlorella Vulgaris Extract, Soybean Oil, Eucalyptus Leaf Oil, Lavender Oil, Orange Peel Oil, Tangerine Peel Oil, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Glucose, Caprylic/​Capric Triglyceride, Fructooligosaccharides, Fructose, Adenosine, Ethylhexylglycerin*, Citric Acid, Polyquaternium-51, Sodium Phytate, Sodium Citrate, Caprylyl Glycol, Dipropylene Glycol*, Pentylene Glycol*, Phytosterols*, Xanthan Gum, Limonene, Linalool

ml

30