Missha Mascure Sheet Mask

450L

SKU: 11182 Kategori: , , , ,

Missha Mascure Sheet Mask
Trajtojeni veten me një trajtim të vërtetë spa me Mascure Solution Sheet Mask.

Keni kaluar një ditë të vështirë apo dëshironi të relaksoheni pas një jave të gjatë pune? Është koha për të vendosur një maskë dhe për të parë filmin tuaj të preferuar ose për të lexuar një libër. Ndërsa jeni duke pushuar, maskat punojne në transformimin e lëkurës tuaj.

Ceramide
Përbërësit kryesorë:

Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Ceramide NP, Hialuronat natriumi
Qetësues: Allantoin, Biosaccharide Gum-1

Glutathione
Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Përbërësi që komunikon qelizat: Niacinamide
Shkëlqimi i lëkurës: Niacinamide
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Ceramide NP, Hialuronat natriumi, Argininë
Qetësues: Allantoin, Dipotasium Glicirhizate

Hyaluronic Acid
Përbërësit kryesorë:

Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Argininë, Hialuronat Natriumi, Ceramide NP (Ceramide 3)
Qetësues: Allantoin, Dipotasium Glicirhizate

Madecassoside
Përbërësit kryesorë:
Madecassoside ka veti të fuqishme shëruese të plagëve, nxitëse, antioksiduese dhe anti-inflamatore.
Ekstrakti Tiger-grass përdoret tradicionalisht për të përmirësuar plagët e vogla, djegiet dhe gërvishtjet dhe është gjithashtu një agjent anti-inflamator.
Gjalpi Shea zbut lëkurën, e mbron atë nga faktorët e jashtëm është gjithashtu i pasur me antioksidantë (si vitaminat A, E dhe F).
Vaji i farës së Macadamia ka acide yndyrore zbutëse dhe ushqyese që e bëjnë atë shumë hidratues dhe ideal për llojet më të thata të lëkurës.
Ceramide NP është një hidratues i rëndësishëm dhe ndihmon në përmirësimin e barrierës natyrore të lagështisë së lëkurës suaj.

Propolis
Përbërësit kryesorë:
Ekstrakti i propolisit ka veti antiseptike, anti-inflamatore, antioksidante dhe antibakteriale.
Mjalti është anti-bakterial dhe anti-inflamator, si dhe një eksfoliues natyral, largon lëkurën e vdekur dhe zbulon qelizat e reja të lëkurës nën të. Mjalti është i pasur me minerale si kalcium, bakër, hekur, magnez, fosfor, kalium dhe zink.
Gjalpi Shea zbut lëkurën, e mbron atë nga faktorët e jashtëm është gjithashtu i pasur me antioksidantë (si vitaminat A, E dhe F).
Ekstrakti i gjetheve të rozmarinës është një astringent që ka veti anti-inflamatore, anti-bakteriale dhe tonifikuese.

Përdorimi:

Aplikoni maskën Missha Mascure Hydra Solution Sheet Mask në mënyrë të barabartë në fytyrën tuaj dhe lëreni të pushojë për 15 deri në 20 minuta përpara se ta hiqni. Në fund, lyejeni butësisht thelbin e mbetur me gishta. Si një këshillë shtesë, përdorni produktin e tepërt të mbetur në paketim për qafën, krahët ose këmbët tuaja

Varianti

Ceramide, Glutathione, Hyaluronic Acid, Propolis, Madecassoside