Mediheal Placenta Revital Essential Mask EX

Zbritje

360L

Përbërësit si Chitosan ose Tocopheryl Acetate i japin lëkurës tuaj elasticitet dhe nutricion të mjaftueshëm dhe e mbajnë lëkurën tuaj me shkëlqim dhe të shëndetshme.

SKU: 11019 Kategori: , , ,

Mediheal Placenta Revital Essential Mask EX
Përbërësit si Chitosan ose Tocopheryl Acetate i japin lëkurës tuaj elasticitet dhe nutricion të mjaftueshëm dhe e mbajnë lëkurën tuaj me shkëlqim dhe të shëndetshme.
Do të pastrojë thellësisht poret nga sebumi i tepërt, dhe trajton aknet. Kjo maskë do iu fal gjithmonë butësi dhe hidratim falë panthenolit dhe ekstraktit të gjethes aloe vera, e cila gjithashtu do t’ju dhurojë freski.

Përdorimi
Për të aplikuar këtë maskë për fytyrën, fillimisht pastroni fytyrën dhe më pas vendosni sheet maskën për 15-20 minuta. Mos e lini në fytyrë derisa të thahet por hiqeni dhe përhapni lehtë esencën e mbetur për ta ndihmuar atë të përthithet në lëkurën tuaj. Maska këshillohet të përdoret 2-3 herë në javë për 4 javë, pasi lëkurës i duhen 4 javë që te kryej ciklin e rigjenerimit qelizor.

Ingredientët
Water, Glycerin, Propanediol, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Placental Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Hydrolyzed Chitosan, Wheat Amino Acids, Xanthan Gum, Carbomer, Panthenol, Trehalose, Betaine, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Boswellia Serrata Resin Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Portulaca Oleracea Extract, Hydrolyzed Collagen, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Beta-Glucan, Allantoin, Polysorbate 80, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Arginine, Tocopheryl Acetate, Fragrance