Mediheal I.P.I Lightmax Ampoule Mask EX

Zbritje

450L

Përmban Vitamine C, Niacinamide dhe Ekstrakt Morus Alba (Mulberry), të cilët veprojne për shkëlqimin e lëkurës dhe ngadalësimin e prodhimit të melaninës.

SKU: 11018 Kategori: , , ,

Mediheal I.P.I Lightmax Ampoule Mask EX
Përmban Vitamine C, Niacinamide dhe Ekstrakt Morus Alba (Mulberry), të cilët veprojne për shkëlqimin e lëkurës dhe ngadalësimin e prodhimit të melaninës. Maska zbeh njollat ​​e errëta, ndihmon me rrathët e zinj dhe parandalon hiperpigmentimin për të mundësuar një lëkurë rrezatuese dhe te njetrajtshme. Falë një prej përbërësve kryesorë të saj, niacinamidit, maska ​​IPI Lightmax është në gjendje të nxisë rigjenerimin e shtresës së lëkurës, në fakt rekomandohet të ristrukturojë lëkurën e dëmtuar nga aknet dhe njollat.

Askorbil fosfati i natriumit, ekstrakti i lëvores së shelgut të bardhë (Morus Alba) dhe niacinamidi ndihmojnë në balancimin e tonit të lëkurës dhe përmirësojnë ngjyrën e lëkurës për lëkurë më të shndritshme dhe më të shëndetshme.

Përdorimi
Për të aplikuar këtë maskë për fytyrën, fillimisht pastroni fytyrën dhe më pas vendosni sheet maskën për 15-20 minuta. Maska këshillohet të përdoret 2-3 herë në javë për 4 javë, pasi lëkurës i duhen 4 javë që te kryej ciklin e rigjenerimit qelizor.

Ingredientët
Water, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Rosa Centifolia Flower Water, Morus Alba Bark Extract, Wine Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Boswellia Serrata Resin Extract, Carbomer, Panthenol, Trehalose, Betaine, Carbomer, Arginine
Inactive Ingredients: Polysorbate 80, Allantoin, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ethylhexylglycerin, Fragrance