LA ROCHE POSAY TOLERIANE SENSITIVE CREME

Zbritje

2,400L

TOLERIANE SENSITIVE CREME
Hidratues me formulim të ri dermatologjik aq i sigurt, sa është i përshtatshëm edhe për bebet.

TOLERIANE SENSITIVE CREME

Hidratues me formulim të ri dermatologjik aq i sigurt, sa është i përshtatshëm edhe për bebet.

VETITË

Për lëkurë të ndjeshme. Skuqje e rastit, ngushtësi, ndjesi shpimi gjilpërash, thatësi. I përshtatshëm për bebe.

– Hidraton për 48 orë. Mbron barrierën e lëkurës çdo ditë.

-Qetëson  dhe zvogëlon irritimet e lëkurës. Redukton ndjenjat e shtrëngimit, ndjesi shpimi gjilpërash, thatësie dhe skuqje të rastit.

INGRIDIENTË AKTIVË QETËSUES DHE MBROJTËS

[Glicerina] hidraton 48 orë.

[Ceramide] riparon dhe mbron barrierën e lëkurës.

[Vitamina B3] qetëson dhe ul ndjeshmërinë e lëkurës.

[Uji  termal La Roche-Posay] qetëson dhe zvogëlon acarimin, ndihmon në mbajtjen e shëndetshme të lëkurës.

Jo-komedogjenik.

Tolerancë e lartë.

I përshtatshëm për bebe.

Pa parfum, pa alkool.

KËSHILLA E DERMATOLOGUT

Shmangni fërkimet.

Mbajini thonjtë tuaj të shkurtër. Mos e prekni lëkurën tuaj. Shmangni ujin shumë të nxehtë gjatë një banje ose dush.

Testuar nën kontroll dermatologjik, pediatrik dhe okulistik.

Pas 4 javësh

Zbut lëkurën e ndjeshme dhe zvogëlon diskomfortin:

– Skuqje

– Tërheqje

– Kruajtje

ndjesi – thatësie

PËRDORIMI

Aplikoni në mëngjes dhe mbrëmje në fytyrë dhe qafë. Teksturë e lehtë për lëkurë të ndjeshme.

INGRIDIENTËT

Aqua/​Water, Glycerin, Squalane, Dimethicone, Zea Mays Starch /​ Corn Starch, Niacinamide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Myristyl Myristate, Stearic Acid, Ceramide NP, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate SE, Sodium Hydroxide, Myristic Acid, Palmitic Acid, Capryloyl Glycine, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum.

ml

40