LA ROCHE POSAY REDERMIC C

Zbritje

4,832L

REDERMIC C
Përkujdesje antirrudhë për lëkura sensitive. Qëndrueshmëri. Uniformitet.
Mbush lëkurën. Korrigjon edhe rrudhat e thella. Zvogëlon skuqjen e lëkurës së ndjeshme.

REDERMIC C

Përkujdesje antirrudhë për lëkura sensitive. Qëndrueshmëri. Uniformitet.

Mbush lëkurën. Korrigjon edhe rrudhat e thella. Zvogëlon skuqjen e lëkurës së ndjeshme.

VETITË

Targeti : Humbja e qëndrueshmërisë. Rrudha të thella. Humbja e uniformitetit të pigmentit. Lëkurat e ndjeshme.

Ekspertizë dermatologjike: Lëkura e ndjeshme karakterizohet nga një tendencë më e theksuar në skuqje. Në plakje, këto theksojnë ndryshimin e uniformitetit të pigmentit të lëkurës dhe shtojnë rrudhat.

Me këtë ekspertizë, laboratorët La Roche-Posay kanë zhvilluar një formulë të destinuar për lëkurë të ndjeshme të përqendruar në Vitaminë C, një pikë referimi e njohur në anti-plakje për efektivitetin e saj në uniformitetin e çehreve, ajo stimulon prodhimin e kolagjenit për të mbushur rrudhat nga brenda dhe forcon “dyshekun” dermal.

Veprimi i tij intensiv plotësohet nga 2 përbërës aktivë:

– Acidi hialuronik i fragmentuar për të hidratuar menjëherë lëkurën.

– Manozë, sheqer rigjenerues për të optimizuar bashkëveprimin e dritës me lëkurën dhe për të mjegulluar parregullsitë pas aplikimit.

Në këtë formulë gjenden edhe rigjeneruesit Madecassoside dhe Neurosensine (peptid qetësues).

E re: Një strukturë mbushëse, e freskët dhe e lehtë që lë një përfundim prej kadifeje dhe një ndjenjë jo të yndyrshme.

PËRDORIMI

Mëngjes dhe / ose mbrëmje në fytyrë dhe qafë.

INGRIDIENTËT

Water Glycerin Dimethicone Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter Limnanthesalba Seed Oil/Meadow Foam Seed Oil Ascorbic Acid Polymethylsilsesquioxane Butylene Glycol Paraffinum Liquidum/Mineral Oil/Huile Minerale Ammonium Polyacryldimethyltauramide/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate Cetyl Alcohol PEG-100 Stearate Glyceryl Stearate Potassium Hydroxide Paraffin Sodium Styrene/MA Copolymer Cera Microcristallina/Microcrystalline Wax/Cire Microcristalline Madecassoside Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer Dimethiconol Sodium Hyaluronate Disodium EDTA Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester Xanthan Gum Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate Phenoxyethanol Caprylyl Glycol Parfum/Fragrance

ml

40

lloji i lëkurës

e thatë, normale në mikse