La Roche Posay Posthelios After Sun Antioxidant Hydra Gel

Zbritje

2,240L

La Roche Posay Posthelios After Sun Hydra Gel është një xhel freskuar që ndihmon në qetësimin e lëkurës pas ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.

La Roche Posay Posthelios After Sun Antioxidant Hydra Gel
 Antioksidantët në përbërje te tij mbrojnë nga radikalet e lira duke parandaluar plakjen e lëkures, ndërsa ekstrakti i Aloes e qetëson lëkurën dhe ul skuqjen e saj. Përmbajtja prej 76% Ujë Termal La Roche-Posay qetëson lëkurën dhe e hidraton atë butësisht.
Ky xhel ofron një hidratim që zgjat për 48 orë dhe lë një ndjesi frëskie në aplikim.
Formule e përshtatshme për të gjitha llojet ë lëkures dhe e sigurt në përdorim që prëj moshës 10 vjec.
Mënyra e përdorimit:
Aplikojeni xhelin në lëkurë të pastër dhe masazhojeni atë lehtësisht.

Ingredientët:
AQUA / WATER, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., DIPROPYLENE GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, BUTYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, CARBOMER, CITRIC ACID, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, PHENOXYETHANOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, THERMUS THERMOPHILLUS FERMENT, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE, PARFUM / FRAGRANCE

ml

200