LA ROCHE POSAY HIDRAPHASE UV INTENSE RICH

Zbritje

3,280L

HIDRAPHASE UV INTENSE RICH
Kujdes hidratues me performancë të lartë për lëkurën e ndjeshme.
Formulë e përforcuar me Acidin Hialuronik të fragmentuar për hidratimin intensiv dhe të gjatë.
Mbrojtje ditore nga rrezet UV.

S’ka stok

HIDRAPHASE UV INTENSE RICH

Kujdes hidratues me performancë të lartë për lëkurën e ndjeshme.

Formulë e përforcuar me Acidin Hialuronik të fragmentuar për hidratimin intensiv dhe të gjatë.

Mbrojtje ditore nga rrezet UV.

VETITË

Targeti : Lëkurë e ndjeshme e dehidratuar me një tendencë të thatë.

Mbrojtje e përforcuar UV:

– Formulë e pasur me filtra UVB dhe UVA.

– Mbrojtja “e përsosur”: struktura e re e formulimit oleosome lejon një shpërndarje homogjene të filtrave në lëkurë.

Hidratim i menjëhershëm *: 93%.

Hidratim afatgjatë **: + 36% hidratim në 8 orë.

SPF: 20

* Test i përdorur nën kontrollin dermatologjik mbi 39 gra.

** Matja e hidratimit të shtresave të sipërme të epidermës në 24 gra.

PËRDORIMI

Aplikoni çdo mëngjes dhe / ose mbrëmje në fytyrën dhe qafën e pastruar. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

INGRIDIENTËT

Aqua/Water, Octocrylene, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Homosalate, Dimethicone, C30-45 Alkyl Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sucrose Tristearate, Cera Alba / Beeswax, Polymethylsilsesquioxane, Polysorbate 61, PEG-12 Dimethicone, Carbomer, Triethanolamine, Dimethiconol, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Disodium EDTA, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance.

ml

50