La Roche Posay Effaclar Micro-peeling gel

Zbritje

1,840L2,560L

EFFACLAR MICRO-PEELING është pastruesi i duhur për lëkurën e prirur për akne.

La Roche Posay Effaclar Micro-peeling gel

EFFACLAR MICRO-PEELING është pastruesi i duhur për lëkurën e prirur për akne. Ky xhel jo vetëm që pastron thellë, por ndihmon edhe në zvogëlimin e sebumit të tepërt, lufton aknet dhe ndalon përsëritjen e tyre.I përshtatshëm për përdorim si në fytyrë ashtu edhe në trup, EFFACLAR MICRO-PEELING GEL trajton puçrrat në fytyrë, gjoks dhe shpinë duke ndihmuar gjithashtu në uljen e shenjave.

VETITË

Formula e provuar shkencërisht me LHA dhe Acid Salicilik mikroeksfolion dhe pastron lëkurën duke ndihmuar në eliminimin e qelizave të vdekura të saj, pastron thellësisht poret dhe zvogëlon sebumin e tepërt duke zvogëluar dukshëm shfaqjen e pikave të zeza dhe akneve. Lëkura ndihet e butë, e pastër dhe e freskët.

51% ulje e njollave në vetëm 4 javë *
Reduktim 54% i njollave trupore në vetëm 84 ditë ^

Provuar shkencërisht për puçrrat në fytyrë, gjoks dhe shpinë.
Pastron dhe zvogëlon sebumin e tepërt
Ul dukshëm aknet dhe shenjat
Efikasiteti anti-përsëritje
Rregullon teksturat e lëkurës

Formula e testuar nën kontrollin dermatologjik.
Hipoalergjik. PH fiziologjik. Testuar në lëkurë të yndyrshme me akne.

PËRDORIMI

Vendosni një sasi të vogël në dorë me pak ujë dhe vendoseni në fytyrë, duke u masazhuar butë. Shpëlajeni tërësisht.

INGRIDIENTËT

AQUA / WATER  SODIUM LAURETH SULFATE  DECYL GLUCOSIDE  GLYCERIN  SODIUM CHLORIDE  COCO-BETAINE  SALICYLIC ACID  PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE  PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES  ZINC GLUCONATE  SODIUM HYDROXIDE  CAPRYLOYL SALICYLIC ACID  TETRASODIUM EDTA CITRIC ACID  MENTHOL  POLYQUATERNIUM-47  HEXYLENE GLYCOL  SODIUM BENZOATE

ml

200, 400