La Roche Posay Anthelios UVMUNE 400 Hydrating Tinted Cream Spf50+

Zbritje

2,400L

Ideal për lëkurë normale në të thatë dhe i krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme, kremi mbrojtës për fytyrën Anthelios Ultra Facial SPF50 + është i lehtë, me pigment mbulues dhe hidratues që e bën të rehatshëm për lëkurën.

La Roche Posay Anthelios UVMUNE 400 Hydrating Tinted Cream Spf50+
Ideal për lëkurë normale në të thatë dhe i krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme, kremi mbrojtës për fytyrën Anthelios Ultra Facial SPF50 + është i lehtë, me pigment mbulues dhe hidratues që e bën të rehatshëm për lëkurën.

Jo i yndyrshëm dhe ofron mbrojtje të spektrit të gjerë SPF50 +.Ai përmban anti-oksidues Baicalin për të luftuar radikalet e lira në sipërfaqen e lëkurës, si dhe një sistem filtri kimik dhe fizik, që ndihmon në parandalimin e dëmtimit të lëkurës të shkaktuar nga ekspozimi në diell dhe ndotja.
Testuar dermatologjikisht dhe pa aromë për lëkurën e ndjeshme, Anthelios Ultra Facial Sunscreen SPF50 + është testuar gjithashtu për zonën e ndjeshme rreth syve. Nuk shkakton djegie tek sytë dhe nuk lë gjurmë të bardha.
Kjo formulë është shumë ushqyese dhe do ta lërë lëkurën tuaj të ndjehet e hidratuar.
Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik. Testuar për alergji.
Përbërësit krysorë:
-Polimerë innovativë – për përfundim jo të yndyrshëm, mbrojtje dhe rezistencë të larte
-XL Protect- filtër i fuqishëm mbrojtës kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe nga faktorët e jashtëm si rrezet infrared dhe ndotja e ajrit
-Glicerinë-për hidratim dhe zbutje të lëkurës

Përdorimi:
Aplikojeni si hapin e fundit të rutinës suaj të kujdesit për lëkurën në mëngjes. Vendosni produktin 20 minuta para ekspozimit. Riaplikojeni cdo 2-3 orë.

ml

50