La Roche-Posay Anthelios Family Spray SPF50+ 300ml

Zbritje

3,040L

La Roche-Posay Anthelios Family Spray SPF50+ 300ml ka një mbrojtje shumë të lartë nga dielli i për të mbrojtur me efikasitet lëkurën e fëmijëve dhe të rriturve në mënyrë perfekte. Në veçanti, ky krem ​​kundër diellit është i përshtatshëm për të gjithë anëtarët e familjes, duke e bërë atë praktik për të gjitha rastet.

S’ka stok

Kjo formulë minimaliste e familjes mbron lëkurën nga rrezet e spektrit të gjerë UVA dhe UVB, duke ndihmuar gjithashtu në parandalimin e dëmtimeve të dëmshme infra të kuqe dhe të shkaktuara nga ndotja. Në këtë rast, XL-Protect përbëhet nga një teknologji e patentuar filtrimi që ofron një kombinim të fuqishëm të filtrave UV dhe antioksidantëve që shkojnë përtej spektrit të gjerë të mbrojtjes UV. Nga ana tjetër, tekstura e tij jo e yndyrshme është shumë rezistente ndaj ujit, djersës dhe rërës dhe nuk lë shenja të bardha në lëkurë, duke u bërë kështu e padukshme pas aplikimit. Mbron gjithashtu lëkurat më të ndjeshme dhe jotolerante ndaj diellit pasi është gjithashtu pa aromë. Në këtë rast, XL-Protect përbëhet nga një teknologji e patentuar filtrimi që ofron një kombinim të fuqishëm të filtrave UV dhe antioksidantëve që shkojnë përtej spektrit të gjerë të mbrojtjes UV. Për më tepër, Teknologjia Netlock është e pranishme këtu pasi bëhet thelbësore të krijohet një film homogjen mbrojtës në sipërfaqen e lëkurës, duke e mbrojtur me sukses nga ekspozimi i diellit. Kjo teknologji siguron mbrojtje optimale, rezistencë ndaj lagështirës dhe një qëndrueshmëri të lehtë. Së fundi, glicerina tërheq ujin dhe e lidh atë me lëkurën, duke e mbajtur atë të hidratuar dhe të mbrojtur nga burimet mjedisore të acarimit për një kohë të gjatë. Në këtë mënyrë lëkura jo vetëm që mbrohet plotësisht, por edhe hidratohet gjatë ekspozimit në diell.

Përdorimi:

Aplikoni La Roche-Posay Anthelios Family Spray SPF50+ 300ml në fytyrë dhe trup në mënyrë të barabartë dhe në doza të bollshme 30 minuta para ekspozimit në diell. Përsëriteni shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir, në mënyrë që të ruani nivele të larta mbrojtjeje. Shmangni ekspozimin në diell në mesditë ose për shumë orë. Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët drejtpërdrejt në diell.

Ingredientët

Aqua/Water, Alcohol Denat., Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propanediol, C12-22 Alkyl Acrylate/Hydroxyethylacrylate Copolymer, Drometrizole Trisiloxane, Diisopropyl Adipate, Diisopropyl Sebacate, Dicaprylyl Ether, Tocopherol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Sodium Polyacrylate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate.