KUNDAL The Real Black Shampoo – White Musk

Zbritje

3,591L

Shampo per mbulimin e thinjave, kunder renies dhe keputjes se flokeve. Përmirësoni në mënyrë efektive dukshmerine e thinjave pas vetem 30 perdorimesh. U riktheni rinine dhe energjine flokeve tuaj me kete shampo te vecante qe permes ingredienteve teresisht natyral, pa perdorur asnje ngjyrues artificial apo ingredient demtues, arrin tu riktheje ngjyren flokeve te thinjur, nderkohe qe ushqen skalpin dhe nxit rritjen e flokeve te shendetshem e te forte.

Shampo per mbulimin e thinjave, kunder renies dhe keputjes se flokeve.

Përmirësoni në mënyrë efektive dukshmerine e thinjave pas vetem 30 perdorimesh. Në gjendje të ruajë në mënyrë efektive ngjyrën e zezë dhe të parandalojë rënien e flokëve.

 • Mbulon dukshmerine e thinjave me 55.7%
 • Parandalon daljen e thinjave te reja deri ne 86.7%
 • Permireson renien e flokut me 48.7%
 • Rrit volumin me 12.7 %
 • Permireson prodhimin e keratines me 91.8 %

Përmban teknologjinë e patentuar të Kundal, kompleksin Blackkeeper (Ekstrakte të fasuleve të zeza, susamit të zi dhe orizit të zi, rrushit, patellxhanit, manaferres, manave dhe algave) te ruajtjes se ngjyres se flokeve.

Përbërës luksoz: Përmban 10,000 ppm ekstrakte të melanosporum tuber dhe te rrënjës se Panax Ginseng për të nxitur rritjen e flokëve dhe për të parandaluar rënien e tyre.

 • Komponentë nutricional dhe të sigurt: Përmban 17 aminoacide, 6 përbërës proteinik dhe kompleksin HP-DCC të patentuar.
 • Produkt I sigurt dhe I pershtatshem dhe per skalp te ndjeshem.
 • Arome e vecante qe zgjat, me nota te myshku te bardhe dhe zambakut te ujit, nje fragrance e kendshme dhe e paster.
 • Produkt I pershtatshem per femra dhe meshkuj.

 

Ingrediente te rendesishem:

 • Melanosporum tuber/Tartuf I zi – I pasur ne vitamin A, D, E, ne Omega 3 dhe Omega 6, te cilat permiresojne cilesine e fibrave te flokut dhe promovojne rritjen e flokut.
 • Kompleksi HP-DCC – permireson flokun e demtuar dhe shendetin e skalpit
 • Ekstrakt I rrenjes se Panax Ginseng – veti anti-inflamatore dhe antioksiduese. Permireson shendetin e skalpit, parandalon renien e flokut, rrit trashesine e fijes dhe permireson strukturen proteinike te saj, ruan ngjyren natyrale te flokeve dhe I mbron ata nga faktoret demtues ambiental.
 • Ekstrakt te orizit te zi – veti antioksiduese. Permban Biotin, minerale dhe sasi te larta te vitaminave E, C dhe D, duke nxitur rritjen e flokut, rritur volumin e tij dhe perforcuar folikulat. Mbron fijen nga demtuesit ambiental dhe oksidimi duke parandaluar humbjen e ngjyres natyrale te flokut.
 • Ekstrakt te fasuleve te zeza – permbajne zink, I cili ndihmon rritjen e flokeve dhe shpejton ciklin e riparimit te fijes
 • Ekstrakt te susamit te zi – I pasur ne acidet yndyrore Omega-3 dhe Omega-6, duke ndihmuar ne rritjen e flokut. Lufton majat dyshe dhe keputjen e flokut, duke krijuar nje barriere mbrojtese pergjate gjatesise se fijes.

Keta perberes ruajne strukturen proteinike te flokut nga oksidimi dhe zbardhja dhe ushqejne e mbrojne melanocitet e rrenjes se flokut, pergjegjese te prodhimit te melanines, aminoacidit qe I jep pigmentin flokeve.

 • Permban ngjyrues natyral nga bimet te cilet mbulojne thinjat dhe qendrojne per nje kohe te gjate.
 • *Nuk permban ngjyruesit artificial qe gjenden ne bojerat e flokut. Nuk permban oksidante.
 • Testuar negativisht për 24 lende të dëmshme.

Perdorimi:

Aplikoni nje sasi te pershtatshme ne floke te lagur dhe masazhojeni butesisht skalpin deri ne formimin e shkumes. Lereni shkumen ne floke per 2 minuta dhe me pas shpelajeni me uje te vaket.

Nese kerkoni nje mbulim me te shpejte te thinjave lereni shkumen ne floke per 3-5 minuta.

Nese kerkoni te shihni rezultate me te shpejta, mund ta perdorni shampon cdo dite, pa u shqetesuar per tharjen e flokut apo irritimin e skalpit, pasi formula ka perberes qe kujdesen per hidratimin e flokut dhe shendetin e lekures.

Rezultatet fillojne te behen te dukshme pas 2 javesh perdorim dhe jane optimale pas 30 larjesh.

Mos u shqetesoni per ngjyrosjen e lehte te thonjeve gjate larjes, pasi largohet pas larjes se duarve me sapun apo shampon e trupit.

Ingredientet:

Purified water, cocamidopropyl betaine, disodium laureth sulfosuccinate, PEG-150 distearate, propylene glycol, sodium cocoyl glutamate, glycerin, sodium chloride, polyquaternium-10, behentri Monium Chloride, Black Truffle Extract, Black Ginseng Extract, Hydroxyacetophenone, Laureth-23, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, Basic Blue No. 99, Basic Brown No. 16, Dexpanthenol, Salicylic Acid, Niacinia Mide, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Stearic Acid, Polyquaternium-7, Black Bean Extract, Black Sesame Extract, Black Rice Extract, Eggplant Fruit Extract, Raw Sweet Blueberry Extract, Grape Extract, Western raspberry extract, Dicthyopteris lipodioides extract, kelp extract, mulberry fruit extract, hidden extract, camellia leaf extract, catop fruit extract, glycine, serine, glutamic acid, hydrolyzed keratin, hydfly Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Soybean Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Caprylyl Glycol, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Threonine, Proline, Valine, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine, Fragrance, Hexylcinnamal, Linalool

ml

500