KUNDAL Pure & Safe Feminine Wash

Zbritje

1,521L

Larës intim për femra me pH të ulët 5.5, sa pH I lëkurës, I cili përmban në 99.9% të formulës së tij ingredientë natyral. Me ndihmën e enzimës Lactobacillus lysate ky produkt siguron një kujdes të balancuar për lëkurën tuaj, duke ruajtur ekuilibrin acidobazik e duke përforcuar barrierën natyrale protektive të saj.

KUNDAL Pure & Safe Feminine Wash është një larës intim për femra me pH të ulët 5.5, sa pH I lëkurës, I cili përmban në 99.9% të formulës së tij ingredientë natyral. Me ndihmën e enzimës Lactobacillus lysate ky produkt siguron një kujdes të balancuar për lëkurën tuaj, duke ruajtur ekuilibrin acidobazik e duke përforcuar barrierën natyrale protektive të saj.

Mund te zgjidhni midis dy aromave:

 1. Bergamot: Ka në përbërje ekstrakte të vajit të lëkurës së agrumeve bergamot dhe portokallit dhe vaj nga lulja e citronellës, duke I dhënë një aromë të këndshme me nota të qitros dhe një ndjesi freskie e pastërtie.
 2. Pitonchid: Ka në përbërje disa vajra natyrale nga pema e Selvise, Pishës, dhe ekstrakte nga lulja e livandos, me nota të agrumeve, duke krijuar një aromë unike të freskët dhe të pastër.

Ingredientë të rëndësishëm:

 • Ekstrakt Ottunia – qetëson dhe hidraton lëkurën
 • Ekstrakt nga rrënja e Panacea Ginseng – përmban saponin që kujdeset për shëndetin e lëkurës
 • Ekstrakt nga lëvorja e drurit të Morus Alba – material që eshtë përdorur në mjekësinë orientale, I cili qetëson dhe mbron lëkurën
 • Ekstrakte nga Asian Plantain, menteja, gjethet e rigonit dhe pema e selvisë, të cilat qetësojne dhe hidratojne lëkurën, duke lënë një ndjesi freskie dhe duke ruajtur shëndetin e lëkurës.
 • Përmban 17 ekstrakte botanike për hidratim natyral
 • Përmban ingredient larës me origjinë nga arra e kokosit, për një larje të butë dhe të thellë të lëkurës, pa e irrituar atë. Kjo e bën produkt ideal dhe për lëkura sensitive

 

Vecori:

 • Produkt I testuar klinikisht
 • I patestuar në kafshë
 • Produkt vegan
 • I përshtatshëm për lëkurë sensitive, dhe për të gjitha tipet e lëkurës
 • Testuar për 10 kimikate të dëmshme (phenoxyethanol, benzophenone, CMIT, MIT, triclosan dhe 7 lloje parabeni)

 

Përdorimi:

 1. Pomponi produktin ne duar 2-3 herë
 2. Shkumojeni dhe përdoreni për pastrimin e zonës intime
 3. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë

 

Ingredientët:

Water, Glycerin, Lauramidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Propanediol, Pentylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract, Plantago Asiatica Extract, Lactobacillus Ferment Lysate, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Mentha Haplocalix Extract, Origanum vulgare Leaf Extract, Houttuynia cordata Extract, Panax Ginseng Root Extract, Morus Alba Bark Extract, Pinus mugo leaf Oil, Cupressus Sempervirens Leaf Oil, Lavandula Hybrida Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Triethyl Citrate, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Menthol, Citric Acid, Sodium Gluconate

ml

300

Aroma

1. Bergamot, 2. Pitonchid