KUNDAL Mugwort Soothing Ac Cleansing Foam

Zbritje

1,341L

Lares shkumues per fytyren, me Mugwort per qetesimin e lekures se irrituar. Pastron totalisht papastertite dhe sebumin nga lekura. Ekstrakti I Mugwort qeteson lekuren e lodhur dhe te irrituar nga perdorimi I makeup-it, ndotesit ambiental apo inflamacioni I akneve. Ideale per lekure akneike dhe sensitive, per qetesimin e akneve, permiresimin e poreve, shenjave dhe hiperpigmentimeve.

SKU: 11523 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Pastrues per fytyren ne trajte shkume, me Mugwort per qetesimin e lekures se irrituar.

Formule ne trajte shkume te bute e te dendur qe pastron totalisht papastertite dhe sebumin nga lekura.

Ekstrakti I Mugwort qeteson lekuren e lodhur dhe te irrituar nga perdorimi I makeup-it, ndotesit ambiental apo inflamacioni I akneve.

Acidet qe ka ne perberje kujdesen per eksfoljimin e lekures dhe lemimin e tekstures dhe relievit te saj.

Ideale per lekure akneike dhe sensitive, per qetesimin e akneve dhe permiresimin e poreve, shenjave dhe hiperpigmentimeve.

Perberes:

  • Ekstrakti I Mugwort – permban Artemisinin, nje lende me veti antibakteriale dhe anti-inflamatore, prandaj qeteson lekuren e irrituar dhe ul inflamacionin, trajtues ideal per lekure akneike dhe te ndjeshme.
  • AHA – eksfoljon qelizat e vdekura te lekures, zbardh njollat dhe shenjat qe lene aknet, parandalojne formimin e njollave te reja nga dielli apo aknet, ulin dukshmerine e rrudhave dhe linjave te holla, permiresojne ne teresi teksturen duke e bere lekuren me te lemuar, me te shendetshme dhe me radiante.
  • BHA – eksfoliojne qelizat e vjetra te lekures, nxisin rigjenerimin qelizor, tresin yndyren dhe sebumin duke pastruar poret dhe pikat e zeza.
  • PHA – eksfoliues qe hidratojne lekuren dhe nxisin rigjenerimin qelizor.
  • LHA – eksfoliues te bute me veti anti-inflamatore qe qetesojne lekuren akneike.

Perdorimi:

Merrni nje sasi te mjaftueshme te shkumes ne duar dhe aplikojeni ne fytyre duke e masazhuar butesisht per disa sekonda. Shpelajeni fytyren me uje te vaket.

Ingredientet:

Water, Myristic Acid, Glycerin, Methylpropanediol, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Potassium Cocoyl Glycinate, Artemisia Capillaris Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Malt Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Enantia Chlorantha Bark Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Hydrogenated Lecithin, Acrylates Copolymer, Potassium Cocoate, Salicylic Acid, Sorbitan Olivate, Lauryl Betaine, Beta-Glucan, Sodium Chloride, Sodium Phytate, Gluconolactone, Citric Acid, Capryloyl Salicylic Acid, Butylene Glycol, EDTA, Ceramide NP, Oleanolic Acid, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Fragrance

ml

140