KUNDAL Honey & Macadamia Pure Natural Moisturizing Refreshing Body Wash (500 ml)

Zbritje

1,521L

Shampoja e trupit Kundal me mjalt dhe macadamia përmban 42% ekstrakt të Aloe Barbadensis për të hidratuar lëkurën dhe për ta qetësuar atë nga irritimet. Pastron trupin butësisht me anë të surfaktantëve natyral me prejardhje nga arra e kokosit, gjë që e bën të përshtatshme edhe për lëkurat sensitive.

Shampoja e trupit Kundal me mjalt dhe macadamia përmban 42% ekstrakt të Aloe Barbadensis për të hidratuar lëkurën dhe për ta qetësuar atë nga irritimet. Prania e 10 000 ppm mjalt dhe e makadamias bëjnë një hidratim të thellë dhe përmirësojnë barrierën e lëkurës, duke e lënë atë të hidratuar për një kohë të gjatë, të butë dhe me shkëlqim. Pastron trupin butësisht me anë të surfaktantëve natyral me prejardhje nga arra e kokosit, pa shkaktuar irritime dhe pa prekur barrierën natyrale të lëkurës, gjë që e bën këtë product  të përshtatshme edhe për lëkurat sensitive.

 

Mund te zgjidhni nje nga aromat:

 1. White Musk:

  Aroma unike e pasur Floral Musk lë gjurmë të paharrueshme edhe vetëm me një nuhatje. Një aromë magjepsëse që tërheq këdo me butësinë prej kadifeje të fragrancës së myshkut për të nxjerrë në dukje sharmin tuaj.

  • Notat kryesore: Mandarinë
  • Notat e mesme: Zambaku I ujit, Jasemin, Trëndafil, Ylang Ylang
  • Baza: Vanilje, Patchouli I Azisë Juglindore
 2. Cherry Blossom:

  Një aromë e lehtë qitroje e përzierë me ëmbëlsinë e manaferrës, I lë vend aromës së luleve të celura të qershisë. Harmonia e butë e notave të myshkut dhe drurit prek embel lekuren tuaj, për të lënë mbi te ndjesinë e pafajësisë e për të nxjerrë në pah feminitetin tuaj.

  • Notat kryesore: Portokall, Grapefruit, Limon
  • Notat e mesme: Trëndafil, Lulja e Qershisë, Heliotrope
  • Baza: Myshk, Dru Pishe, Amber
 3. Pink Grapefruit:

  Aroma e freskët e grapefruit dhe agrumeve, me nje notë të luleve të celura të portokallit, që zgjat në kohë e të fal gjallëri dhe energji.

  • Notat kryesore: Grapefruit, Pjeshkë, Ananas, Agrume japoneze Yuzu
  • Notat e mesme: Orkide, Trëndafil
  • Baza: Dru Pishe
 4. Baby Powder:

  Aromë e butë, e ëmbël dhe e dashur, si një bebe. Ky kombinim I erës së trëndafilit, lules Ylang Ylang dhe lules së irisit krijon një ndjesi rehatie dhe butësie. Notat e myshkut dhe drurit bëjnë që aroma të zgjasë në kohë.

  • Notat kryesore: Portokall, Limon, Bergamot
  • Notat e mesme: Trëndafil, Ylang Ylang, Iris
  • Baza: Myshk, Dru Pishe
 5. Amber Vanilla:

  Një përzierje e mrekullueshme e aromës së ëmbël të vaniljes me sensualitetin e aromës Amber, për të krijuar një ndjesi butësie dhe ngrohtësie me nota orientale.

  • Notat kryesore: Arrë kokosi, Mollë
  • Notat e mesme: Orkide, Zambak, Fresia, Gardenia
  • Baza: Myshk, Dru Sandali, Vanilje, Amber
 6. English Rose:

  Ndjeni aromën e trëndafilit përzier me freskinë e pranverës me këtë fragrancë. Një aromë e lehtë, e këndshme e ngazëlluese.

  • Notat kryesore: Qitro Jeshile, Lime, Bergamot
  • Notat e mesme: Trëndafil, Geranium, Cardamom
  • Baza: Myshk, Dru Pishe, Iris

 

Nëse keni flokë të thatë e delikat, të dëmtuar nga stilimi, nxehtësia dhe lyerja, që këputet apo bien lehtë, ky trajtues do jetë zgjidhja ideale për kujdesin intensiv për të cilin floku juaj ka nevojë.

 

 • Përmban 42% ekstrakt nga gjethet e Aloe Vera
 • Ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të pH (pH 5,5)
 • Përmban 33 ekstrakte natyrale që rrisin hidratimin
 • 3 vajra bimorë të ndryshëm përmirësojnë hidratimin e lëkurës (Vaj kokosi, vaj i Camellia japonica, vaj Jojoba)
 • Testuar negativ për 10 përbërës të dëmshëm (7 lloje të Parabenit, Benzofenonit, CMIT, MIT)
 • Fragrancë e këndshme

 

Përdorimi:

Vendosni një sasi të përshtatshme të produktit në sfungjerin e dushit dhe masazhoni gjithë trupin butësisht. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Tregoni kujdes me aplikimin në rast se keni plagë, ekzemë ose dermatit.

 

Ingredientët:

Aloe barbadensis leaf juice, water, sodium c14-16 olefin sulfonate, disodium laureth sulfosuccinate, glycerin, sodium chloride, propylene glycol laurate, sodium cocoyl glutamate, tea-cocoyl glutamate, butylene glycol, betaine, trehalose, hydrogenated lecithin, sodium hyaluronate, dextrin, hydroxypropyl methylcellulose, arginine, calcium carbonate, 1,2-hexanediol, caprylyl glycol, polyquaternium-10, xanthan gum, citric acid, disodium edta, honey extract, macadamia ternifolia seed extract, leontopodium alpinum extract, illicium verum (anise) fruit extract, camellia sinensis leaf extract, citrus limon (lemon) fruit extract, hamamelis virginiana (witch hazel) extract, portulaca oleracea extract, centella asiatica extract, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, avena sativa (oat) kernel extract, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, adansonia digitata seed extract, salvia officinalis (sage) leaf extract, euterpe oleracea fruit extract, rubus idaeus (raspberry) fruit extract, camellia japonica flower extract, rose extract, arnica montana flower extract, anthemis nobilis flower extract, callicarpa japonica fruit extract, cornus controversa extract, cocos nucifera (coconut) oil, camellia japonica seed oil, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, fragrance.

ml

500

Aroma

1. White Musk, 2. Cherry Blossom, 3. Pink Grapefruit, 4. Baby Powder, 5. Amber Vanilla, 6. English Rose