Kundal Head Spa & Scalp Scaling Caffeine Water Treatment – Herb Mint

Zbritje

1,791L

Trajtues me kafeinë me bazë ujore, me 3 përbërës që ndihmojnë kundër rënies së flokëve: pantenol, mentol dhe acid salicilik. Ushqen skalpin dhe trajton flokët e dëmtuar dhe të brishtë. Ofron freski dhe gjallëri përmes vajit dhe ekstraktit të gjetheve të pemës së çajit, gjetheve të eukaliptit dhe vajit të mentes.

Trajtuesi me kafeinë me bazë ujore Kundal Head Spa & Scalp Scaling përmban 3 përbërës që ndihmojnë kundër rënies së flokëve: pantenol, mentol dhe acid salicilik. Produkti përmban 2000 ppm kafeinë me origjinë bimore, 17 aminoacide dhe 2 proteina për të ushqyer skalpin e kokës dhe për të trajtuar flokët e dëmtuar dhe të brishtë. Për të ofruar një përvojë freskuese, produkti përmban vaj dhe ekstrakt të gjetheve të pemës së çajit, vaj nga gjethet e eukaliptit dhe vaj menteje.

Herb Mint/ Mente: Një aromë të këndshme dhë natyrale që të lë një ndjesi freskië, falë bimës së mentes që ka në përbërje.

  • Notat kryesore: Mente, Portokall
  • Notat e mesme: Eukalipt, Trëndafil, Livando
  • Baza: Pishë

 

Ingredientë të rëndësishëm:

  • Kafeine 2 000 ppm – rivitalizon dhe forcon fijen, nxit rritjen e shpejtë dhe daljen e flokëve të rinj, shton shkëlqimin
  • Pantenol – hidraton thellësisht flokun, parandalon tharjen e fijes, parandalon keputjen e flokut
  • Acidi Salicilik – eksfolion butësisht qelizat e vdekura të lëkurës nga skalpi, duke rivitalizuar lëkurën e skalpit, qetëson skalpin e irrituar, zbut flokun, përmirëson teksturën e tij dhe I jep një pamje të shëndetshme dhe të shkëlqyeshme

 

Përdorimi:

Pas larjes me shampo, aplikoni një sasi të mjaftueshme të produktit në scalp dhe në të gjithë gjatësinë e flokut dhe masazhojeni butësisht. Shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët.

 

Ingredientët:

Propylene Glycol, Alcohol, Myristyl Alcohol, Laureth-4, Steartrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Honey Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Polyglyceryl-3 Caprate, Quaternium-22, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Threonine, Proline, Valine, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine, Menthol, Salicylic Acid, Dexpanthenol, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Caffeine, Sodium Benzoate, Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Silk, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Fragrance

ml

300