KUNDAL Dandruff Relief Shampoo

Zbritje

1,701L

Shampo kundër zbokthit dhe kruajtjes për flokë  dhe skalp të thatë, ose të dëmtuar nga lyerja dhe stilimi. Ky produkt lufton fuqishëm zbokthin, edhe në raste të vështira, nëpërmjet vetive hidratuese dhe effektit të lehtë peeling që ka. Gjithashtu qetëson skalpin e irrituar për t’i lënë vendin një lëkure të shëndetshme dhe të pastër.

Shampo kundër zbokthit dhe kruajtjes për flokë  dhe skalp të thatë, ose të dëmtuar nga lyerja dhe stilimi. Ky produkt lufton fuqishëm zbokthin, edhe në raste të vështira me zbokth të fortë e të thatë, nëpërmjet vetive hidratuese dhe effektit të lehtë peeling që ka. Gjithashtu qetëson skalpin e irrituar për t’I lënë vendin një lëkure të shëndetshme dhe të pastër. Formula speciale me surfactant bimorë dhe Piroctone Olamine, kujdeset butësisht për skalpin.

Mund te zgjidhni nje nga aromat e KUNDAL:

 1. White Musk Flower/ Lulja e Myshkut:

  Aroma unike e pasur Floral Musk lë gjurmë të paharrueshme edhe vetëm me një nuhatje. Një aromë magjepsëse që tërheq këdo me butësinë prej kadifeje të fragrancës së myshkut për të nxjerrë në dukje sharmin tuaj.

  • Notat kryesore: Mandarinë
  • Notat e mesme: Zambaku I ujit, Jasemin, Trëndafil, Ylang Ylang
  • Baza: Vanilje, Patchouli I Azisë Juglindore
 2. Apple Green Tea/ Mollë dhe Caj Jeshil:

  Aroma e freskët e mollës jeshile gërshetohet me ëmbëlsinë e lules së zymbylit, për të krijuar një fragrancë të paharrueshme.

  • Top: Ujë, Molla jeshile
  • Middle: Zambak, Ylang Ylang, Zymbyl
  • Base: Amber, Myshk

 

Redukton thatësine dhe zbokthin me 67% Brenda 2 javëve të para të përdorimit.

Produkt I patestuar në kafshë.

Certifikim për ingredient të pastër organik.

Pa kimikate të dëmshme.

Hypoalergjik

Ingredientë aktiv:

 • Ekstrakti I Trëndafilit të Kamelias – zbut flokun, I jep shkëlqim, pengon dehidrimin, krijon një barrier ndaj ndotësve Ambiental, qetëson kruarjen dhe zbokthin, trajton flokun e dëmtuar nga lyerja dhe stilimi
 • Kompleks me 20 peptide – hidraton dhe ushqen thellësisht skalpin dhe flokun
 • Ekstrakt hurme – stimulon qarkullimin e gjakut duke nxitur rritjen e flokut, heq aromat e pakëndshme
 • Piroctone Olamine – nxit rritjen e flokut, lufton fuqishëm zbokthin, rrit diametrin e fijes së flokut, veti antifungale

 

Përdorimi:

Aplikojeni produktin në flokë të lagur dukë masazhuar butësisht skalpin deri në formimin e një shkume të dendur. Shpëlajeni flokun me ujë të ngrohtë.

 

Ingredientët:

Purified water, disodium laureth sulfosuccinate, cocamide methyl MEA, cocamidopropyl betaine, glycerin, sodium chloride, polyquaternium-22, propanediol, ethanol, caprylyl glycol, butylene glycol , Citric Acid, Piroctenolamine, Tetrasodium EDTA, Sodium Citrate, 1,2-Hexanediol, Kelp Extract, Persimmon Root Extract, Aloe Vera Leaf Extract, Violet Flower Extract, Yam Root Extract, Hex Silene Glycol, Camellia Flower Extract, Provence Rose Flower Extract, Secret Extract, Camellia Leaf Extract, Cataw Fruit Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Nonapeptide-1, Dipeptide-2, Dipeptide-4, Dipeptide Peptide Diaminobutyroylbenzylamide Diacetate, Acetyl Octapeptide-3, Acetyl Tetrapeptide-2, Acetyl Tetrapeptide-3, Acetyl Tetrapeptide-5, Acetyl Tripeptide-1, Oligopeptide-6, Copper Tripeptide- 1, Tripeptide-2, Tripeptide-3, Palmitoyl Pentapeptide-4, Pentapeptide-3, Hexapeptide-2, Hexapeptide-9, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-5, Fragrance

ml

500

Aroma

1. White Musk, 2. Apple Green Tea