KUNDAL Cool & Clear Ice Boosting, Moisturizing Body Wash – Aqua Mint

Zbritje

1,431L

Shampoja e trupit Kundal për hidratim dhe freski përmban 42% ekstrakt të Aloe Barbadensis për një hidratim të thellë të lëkurës, 5 000 ppm ekstrakt nga gjethja e pemës së cajit (Tea Tree) dhe 5 000 ppm ekstrakt të gjethes së Eukaliptit për të qetësuar lëkurën e irrituar dhe për ta freskuar atë. Ka një aromë të freskët dhe të lehtë menteje me nota të petaleve të trëndafilit.

SKU: 11502 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Shampoja e trupit Kundal për hidratim dhe freski përmban 42% ekstrakt të Aloe Barbadensis për një hidratim të thellë të lëkurës, 5 000 ppm ekstrakt nga gjethja e pemës së cajit (Tea Tree) dhe 5 000 ppm ekstrakt të gjethes së Eukaliptit për të qetësuar lëkurën e irrituar dhe për ta freskuar atë.  Pastron trupin butësisht me anë të surfaktantëve natyral me prejardhje nga arra e kokosit, pa shkaktuar irritime dhe pa prekur barrierën natyrale të saj, gjë që e bën këtë product  të përshtatshme edhe për lëkurat sensitive.

 

Aqua Mint/ Mente: Ka një aromë të freskët dhe të lehtë menteje me nota të petaleve të trëndafilit.

  • Notat kryesore: Portokall, Eukalipt, Livando, Mente
  • Notat e mesme: Trëndafil
  • Baza: Pishë

 

  • Përmban 42% ekstrakt nga gjethet e Aloe Vera
  • Përmban 20 000 ppm mentol dhe ekstrakt caji për një ndjesi freskie dhe qetësimi të menjëhershëm
  • Ndihmon në ruajtjen e ekuilibrit të pH (pH 5-6)
  • Përmban 40 lloje ingredientësh natyrale për një pastrim të thellë dhe të butë
  • Testuar negativ për 10 përbërës të dëmshëm (7 lloje të Parabenit, Benzofenonit, CMIT, MIT)

 

Përdorimi:

Vendosni një sasi të përshtatshme të produktit në sfungjerin e dushit dhe masazhoni gjithë trupin butësisht. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Tregoni kujdes me aplikimin në rast se keni plagë, ekzemë ose dermatit.

 

Ingredientët:

Water, sodium c14-16 olefin sulfonate, disodium laureth sulfosuccinate, sodium chloride, glycerin, menthol, propylene glycol laurate, eucalyptus globulus leaf extract, melaleuca alternifolia (tea tree) leaf extract, tetradecene, 1,2-hexanediol, caprylyl glycol, hexadecene, citric acid, aloe barbadensis leaf juice, polyquaternium-10, disodium edta, maltodextrin, butylene glycol, melaleuca alternifolia (tea tree) leaf water, tea-cocoyl glutamate, sodium cocoyl glutamate, betula alba juice, zingiber officinale (ginger) root extract, saccharomyces cerevisiae extract, nelumbo nucifera flower extract, anthemis nobilis flower extract, bambusa vulgaris water, sophora flavescens root extract, avena sativa (oat) kernel extract, camellia sinensis leaf extract, daucus carota sativa (carrot) root extract, melissa officinalis leaf extract, corchorus olitorius leaf extract, hamamelis virginiana (witch hazel) leaf extract, poria cocos extract, hippophae rhamnoides fruit extract, hypericum perforatum extract, perilla frutescens leaf extract, portulaca oleracea extract, ananas sativus (pineapple) fruit extract, phyllanthus emblica fruit extract, panax ginseng root extract, angelica gigas root extract, pentylene glycol, scutellaria baicalensis root extract, lavandula angustifolia (lavender) flower extract, spiraea ulmaria flower extract, ficus carica (fig) fruit extract, centella asiatica extract, spirulina platensis extract, zea mays (corn) silk extract, lithospermum erythrorhizon root extract, dioscorea japonica root extract, cichorium intybus (chicory) root extract, calendula officinalis flower extract, saccharomyces/rice ferment filtrate, tremella fuciformis extract, fragrance.

ml

500