Iunik Beta Glucan Daily Moisture Cream

1,700L

Kremi Moisture Daily iUNIK Beta Glucan është një krem shumë hidratues që qetëson dhe shkëlqen lëkurën, ndërsa përmirëson funksionin e barrierës së saj.

SKU: 10293 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Iunik Beta Glucan Daily Moisture Cream
Kremi Moisture Daily iUNIK Beta Glucan është një krem shumë hidratues që qetëson dhe shkëlqen lëkurën, ndërsa përmirëson funksionin e barrierës së saj.
Beta Glucan është një përbërës popullor i njohur për përfitimet e tij forcuese, qetësuese dhe hidratuese, veçanërisht për lëkurën e thatë, të ndjeshme, të tharë ose të dëmtuar. ✨Ekstrakti Centella Asiatica dhe Aloe Vera Leaf Powder është gjithashtu i pranishëm për të ndihmuar në forcimin e efektit të tij qetësues, ndërsa Kompleksi i Frutave të Kuq (Kumbulla, Mjedrat, Pjeshkët, Shega, Fiqtë) ndihmojnë në ushqimin dhe rigjallërimin e lëkurës.

Përdorimi
Pas tonifikimit dhe serumit, shpërndani një sasi të moderuar mbi lëkurë dhe butësisht masazhoni për absorbim më të mirë.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Beta-Glucan, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Cetearyl Isononanoate, Hydrogenated Polyisobutene, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Stearate, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Cetearyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Allantoin, Centella Asiatica Extract, Betaine, Prunus Salicina Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Chondroitin Sulfate, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Aloe Barbadensis Leaf Powder, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract

ml

60