Isntree Chestnut BHA 2% Clear Liquid

Zbritje

2,000L

Toner eksfoliues BHA heq qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin. Është i pasur me hialuronat natriumi, acid hialuronik dhe acid hialuronik të hidrolizuar për të parandaluar humbjen e lagështisë.

SKU: 10766 Kategori: , , ,

Isntree Chestnut BHA 2% Clear Liquid
Toner eksfoliues BHA heq qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin. Është i pasur me hialuronat natriumi, acid hialuronik dhe acid hialuronik të hidrolizuar për të parandaluar humbjen e lagështisë.

Formula është gjithashtu e mbushur me ekstrakt të lëvozhgës së gështenjës të pasur me tanine për të shtrënguar poret, për të reduktuar sebumin dhe për të rivendosur ekuilibrin vaj-ujë të lëkurës.

Përfitimet
Një tonik eksfoliues BHA që përmban 2% Acid Salicilik për të hequr qelizat e tepërta të vdekura të lëkurës dhe sebumin, si dhe për të aktivizuar ciklin e rigjenerimit të lëkurës.
Formuluar me hialuronat natriumi, acid hialuronik dhe acid hialuronik të hidrolizuar për të krijuar një barrierë për të parandaluar humbjen e ujit.
Përmban Taninë të nxjerrë nga lëvozhga e gështenjës për të ndihmuar në shtrëngimin e poreve, reduktimin e sebumit dhe rivendosjen e ekuilibrit të vajit dhe ujit në lëkurë.

Përdorimi

Pas pastrimit, njomni një copë pambuku me produktin/shpërndajeni në pëllëmbën tuaj. Aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe masazhojeni butësisht për përthithje më të mirë.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Salicylic Acid, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Sodium Hydroxide, Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Citric Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Citrate, Sodium Hyaluronate, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Allantoin

ml

100