Isntree Chestnut AHA 8% Clear Essence

1,700L

AHA me irritim të ulët largon qelizat e vdekura të lëkurës.

SKU: 11290 Kategori: , , ,

Isntree Chestnut AHA 8% Clear Essence
AHA me irritim të ulët largon qelizat e vdekura të lëkurës. Kjo esencë inovative eksfoliuese përmban 4% Acid Glikolik dhe 4% Acid Laktik për të eliminuar natyrshëm qelizat e vdekura të lëkurës për një strukturë të qartë të
lëkurës. Acidi Glikolik me efekt të shkëlqyer heqës të qelizave të vdekura të lëkurës. Ndër llojet e ndryshme të AHA, Acidi Glikolik është më i vogli nga ana molekulare, gjë që e bën atë shumë më të shpejtë kur depërton në lëkurë. Acidi Laktik me efekt të shkëlqyer hidratues pa irritim ofrojnë kujdes të butë për qelizat e vdekura të lëkurës në sipërfaqen e lëkurës. I infuzuar me 8% AHA për të zhbllokuar poret. Shkëlqen lëkurën e pajetë. Duke
eksfoluar qelizat e vdekura të lëkurës, përmirëson tonin e pabarabartë të lëkurës! E pasuruar me ekstraktin e guaskës Castanea Crenata, ekstraktin aziatik Centella,
Aqua Teca 1000T dhe më shumë për të pastruar dhe qetësuar lëkurën e ndjeshme. I testuar dermatologjikisht për të qenë pak irritues.

Përdorimi:
Aplikoni një sasi të përshtatshme në lëkurë pas pastrimit.

Ingredientët
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Potassium Hydroxide, Portulaca Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Caprylate, Panthenol, Madecassoside, Allantoin, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethylcellulose, Lavandula Angustifolia(Lavender) Flower/Leaf/Stem Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Glycolic Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Dextrin, Lactic
Acid(4.023%), Dipotassium Glycyrrhizate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sucrose Stearate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycolic Acid(4.004%), Asiaticosi-de, Glycereth-25 PCA Isostearate, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Madecassic Acid, EthylhexyIglycerin, Centella Asiatica Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Asiatic Acid, Lactic acid, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Asiaticoside

ml

100