ILLIYOON Probiotics Skin Barrier Gentle Cleanser

Zbritje

1,400L

Illiyoon Probiotics Skin Barrier Gentle Cleanser është një xhel i butë hipoallergjik për higjienën intime me ekstrakte të zgjedhura bimore që rivendosin dhe forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës.

SKU: 11035 Kategori: , , ,

ILLIYOON Probiotics Skin Barrier Gentle Cleanser
Illiyoon Probiotics Skin Barrier Gentle Cleanser është një xhel i butë hipoallergjik për higjienën intime me ekstrakte të zgjedhura bimore që rivendosin dhe forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës. Xheli pastron, zbut, hidraton dhe ushqen lëkurën. Pastruesi përmban acid laktik, acidin më të butë dhe rekomandohet veçanërisht për lëkurën e ndjeshme. Përveç efektit pastrues, acidi laktik hidraton edhe epidermën.

Përbërësit që duam:
Madecassoside: Një nga përbërësit aktivë të shquar të Centella Asiatica të mirënjohur. Ka aftësi të konsiderueshme shëruese të plagëve, qetësuese dhe antioksiduese.
Lactobacillus Ferment: Një përbërës probiotik që mbron lëkurën nga ndikimet e jashtme të dëmshme dhe ka veti anti-mikrobike dhe anti-inflamatore.
Tokoferoli (Vitamina E): Një antioksidant thelbësor, i tretshëm në vaj në lëkurë. Mbron lëkurën nga dëmtimet e radikaleve të lira dhe e bën lëkurën më elastike ndaj rrezeve UV.

Ingredientët
Water, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Coco-glucoside, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Citric Acid, Fragrance, Glyceryl Caprylate, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Lactic Acid, Dextrin, Butylene Glycol, Panax Ginseng Root Water, Bupleurum Falcatum Root Extract, Angelica Acutiloba Root Extract, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Lactobacillus Ferment Lysate(1 ppm), Tocopherol

ml

300