Goodal Green Tangerine Vita C Dark Circle Eye Cream

2,700L

Të gjitha përfitimet ndriçuese dhe zbardhuese të vitaminës C janë të formuluara në këtë krem të fuqishëm për sytë nga produkti i besuar i bukurisë K, Goodal.

Goodal Green Tangerine Vita C Dark Circle Eye Cream
Të gjitha përfitimet ndriçuese dhe zbardhuese të vitaminës C janë të formuluara në këtë krem të fuqishëm për sytë nga produkti i besuar i bukurisë K, Goodal.
I butë dhe i sigurt për përdorim rreth zonës së syve, përbërësi hero i kësaj formule është ekstrakti i mandarinës jeshile, i cili ka 10 herë më shumë derivate të vitaminës C sesa një mandarinë standarde.
Me adenozinë dhe peptide të shtuar për të ndihmuar në përmirësimin e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë për të lehtësuar shfaqjen e vijave të imta dhe rrudhave, ky është një krem shumë i dashur për sytë për të adresuar shumë shqetësime të zakonshme të lëkurës.

Në një studim klinik, 85.7% e subjekteve panë zvogëlimin e rrathëve të errët duke filluar në 4 javë pas përdorimit të këtij kremi për sy çdo ditë.

pH prej 6.50
Ky krem për sytë me vitaminë C është pa aromë artificiale, pa ngjyrues, pa alkool dhe parabene.

Përdorimi
Pas hapit tuaj të serumit (nqs e keni në rutinë), aplikoni një sasi të vogël nën sy, rreth kockës orbitale dhe në qepallat e sipërme duke përdorur lëvizje të buta të shtypjes.
Përdoreni çdo ditë, në rutinën tuaj AM dhe PM, për rezultate optimale.

Ingredientët
Purified Water, Coco-Caprylate, Titanium Dioxide, Dicaprylyl Carbonate, Cocoglycerides, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ceteareth-6 Olivate, Diethylhexyl Succinate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Kaolin, Bentonite, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Triheptanoin, Sodium Hyaluronate (Hyaluronic Acid), Sodium Ascorbyl Phosphate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Niacinamide, Glycerin (Vegetable Derived), Microcrystalline Cellulose, Panthenol (Provitamin B5), Sorbitol, Mica, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Xanthan Gum, Jojoba Esters, Sodium Phytate, Alumina, Asparagopsis Armata Extract, Caffeine, Silica, Ascophyllum Nodosum Extract, Caprylic/​Capric Triglyceride, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Citrus Reticulata (Mandarin Orange) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Reticulata (Tangerine) Leaf Oil, Benzyl Acetate, Geraniol, Lavandula Hybrida (Lavendin) Oil, Citral, Linalool, Decanal, Citrus Aurantium Flower (Orange) Oil, Potassium Sorbate, Tin Oxide, Iron Oxides, C13-16 Isoparaffin, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

ml

30