Frudia avocado greenery relief sun cream

1,200L

I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, ky krem dielli i lehtë por hidratues ofron mbrojtje ndaj rrezeve ultraviolet SPF50+.

SKU: 11152 Kategori: , , ,

Frudia avocado greenery relief sun cream
I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, ky krem dielli i lehtë por hidratues ofron mbrojtje ndaj rrezeve ultraviolet SPF50+. Është formuluar me ekstrakt frutash avokado për të ushqyer lëkurën dhe për ta mbrojtur atë nga agresorët e jashtëm, dhe madecassoside për të ofruar kujdes qetësues.

Përbërësit kryesorë:

Kundër akneve: Niacinamide
Antioksidant: Ekstrakt Centella Asiatica, vaj i gjetheve Camellia Sinensis, Ekstrakt Aesculus Hippocastanum (Gështenja e Kali), Asiaticoside, Tocopherol
Përbërës që komunikon qelizën: Niacinamide, Adenosine
Shkëlqimi i lëkurës: Niacinamide
Përbërës identik me lëkurën: Glicerinë, Fenilalaninë, Histidinë, Isoleucinë, Valinë, Threonine
Qetësues: Ekstrakt frutash Persea Gratissima (Avokado), Ekstrakt i Centella Asiatica, Ekstrakt i gjetheve Hamamelis Virginiana (Lajthia shtrigave)
Filtra kundër diellit: oksid zinku, dioksid titani

Përdorimi:

Aplikojeni në zonat e fytyrës dhe qafës si hapi i fundit i rutinës suaj të kujdesit të lëkurës AM, 20minuta para ekspozimit ne diell.

Ingredientët
Water, Zinc Oxide, Cyclopentasiloxane, Propanediol, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol Dicaprylate/​Dicaprate, Titanium Dioxide, Lauryl PEG-10 Tris(Trimethylsiloxy)silylethyl Dimethicone, Caprylyl Methicone, 1,2-Hexanediol, Diisostearyl Malate, Niacinamide, Cetyl PEG/​PPG-10/​1 Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Caprylic/​Capric Triglyceride, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Adenosine, Limonene, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Lavandula Hybrida Oil, Juniperus Virginiana Oil, Cupressus Sempervirens Leaf/​Nut/​Stem Oil, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Camellia Sinensis Leaf Oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) Bark Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Glycerin, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Biosaccharide Gum-4, Ethylhexylglycerin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Gardenia Taitensis Flower, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Asiatic Acid, Leucine, Phenylalanine, Methionine, Lysine, Histidine, Isoleucine, Valine, Threonine, Tocopherol, Tryptophan, Tryptophan

ml

50