Nacific Fresh Cica Plus Clear Serum

Zbritje

1,440L2,430L

Serumi Nacific Fresh Cica Plus Clear është një serum qetësues, hidratues dhe freskues që ndihmon në kontrollin e sebumit të tepërt, ndërsa kujdeset për lëkurën e prirur ndaj akneve.

SKU: 11349 Kategori: , , ,

Fresh Cica Plus Clear Serum
Kompleksi cica jeshile (i përbërë nga 3 lloje të centella asiatica) ndihmon në qetësimin e lëkurës së dobët dhe të ndjeshme, ndërsa ceramide dhe panthenoli forcojnë barrierën e lëkurës tuaj dhe parandalojnë problematikat e lëkurës.

Përbërësit kryesorë:
Asiaticoside – Kujdesi për balancimin e vajit dhe ujit në lëkurë, kujdesi për barrierën ujore të lëkurës.
Acid asiatic – Kujdesi për barrierën e ujit për lëkurën e ndjeshme. Ndihmon për efekt antioksidues.
Acidi madecassic- qetësues i lëkurës.

-Trajtim special për lëkurat sensitive falë kompleksit Green, asiaticoside, acidi asiatik, acidi madecassic
-I butë dhe shumë i përqëndruar me Centella Asiatica, shumë I mirë për lëkurat e dehidratuara
-Verifikuar klinikisht në reduktimin e yndyrës së tepërt në lëkurë

*I përshtatshëm për lëkurën normale mikse ose të yndyrshme

Perdorimi:
Pas pastrimit dhe tonifikimit të lëkurës aplikoni serumin dhe masazhoni butësisht derisa të përthithet.

Ingridientet:
Water, Chamaecyparis Obtusa water, Propanediol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Centella Asiatica Extract, Madecassoside, Ceramide NP, Panthenol, Allantoin, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Alcohol, Glycereth-25 PCA Isostearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexyl Palmitate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Cetyl Ethylhexanoate, Polysorbate 20, Polyglyceryl-10 Oleate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Hydrogenated Lecithin, Amyris Balsamifera Bark Oil, Pelargonium Graveolens Floëer Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Juniperus Mexicana Oil, Bosëellia Carterii Oil, BHT, Aniba Rosaeodora (Rosewood) wood Oil, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin.

ml

20, 50