DR.JART Cicapair Serum

Zbritje

3,500L

DR. JART Cicapair Serum
Serum i përqëndruar në Centella Asiatica i cili qetëson lëkurën e ndjeshme dhe atë të irrituar.
Formuluar me Jartbiome, kompleksi i mikrobiomës Dr.Jart+ , për të ndihmuar në forcimin, ekuilibrin dhe përmirësimin e mbrojtjes së lëkurës.

S’ka stok

DR.JART Cicapair Serum

Serum i përqëndruar në Centella Asiatica i cili qetëson lëkurën e ndjeshme dhe atë të irrituar.
Formuluar me Jartbiome, kompleksi i mikrobiomës Dr.Jart+ , për të ndihmuar në forcimin, ekuilibrin dhe përmirësimin e mbrojtjes së lëkurës.
Centella Rx qetëson dhe mbron lëkurën e ndjeshme ndërsa Cicabond ndihmon në riparimin e lëkurës së thatë që rezulton nga faktorët e jashtëm.

PËRDORIMI

Vendosni një sasi të mjaftueshme të serumit Centella mbi lëkurë pas tonifikimit të saj.
Butësisht shtypni për të lejuar thithjen maksimale.

Përbërësit kyç
+ Jartbiome ™: Ndihmon në forcimin, ekuilibrin dhe përmirësimin e barrierës së lëkurës kundër acarimit dhe dëmtimit.
+ Centella Rx: Qetëson dhe mbron lëkurën e ndjeshme.
+ Cicabond ™: Ndihmon në riparimin dhe rindërtimin e lëkurës së dëmtuar që rezulton nga faktorët e jashtëm.

Jartbiome: Një përzierje e 4 fermenteve probiotike thelbësore për ekuilibrin e mikrobiomës së lëkurës.
Centella Rx: Qetëson intensivisht me Tiger Grass, Ekstrakt Houttuyniae (ndryshe e njohur me emrin nenexhik peshku), Vaj Yarrow (ose ndryshe vaj nga bima Achillea Millefolium) dhe Ilex Coarnuta (njohur ndryshe si Chinese holly or horned holly). (Te gjitha bimë me veti ushqyese, qetësuese dhe shëruese për lëkurën)
Cicabond: Riparon dëmtimin e lëkurës me Arabinogalactan (prebiotik) dhe minerale (Kalcium, Magnez).

FUQIA QETËSUESE E TIGER GRASS
Koleksioni i preferuar i Dr.Jart+ për qetësimin dhe zbutjen e lëkurës mundësohet nga një kompleks Centella Asiatica (Tiger Grass) për të qetësuar lëkurën e ndjeshme, për të zvogëluar skuqjen dhe për të qetësuar acarimin.

INGRIDIENTËT

Water/Eau, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Eryngium Maritimum Callus Culture Filtrate, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Houttuynia Cordata Extract, Ilex Aquifolium (Holly) Leaf Extract, Achillea Millefolium Oil, Panthenol, Chondrus Crispus Extract, C12-14 Pareth-12, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract/Extrait de canne à sucre, Streptococcus Thermophilus Ferment, Carbomer, Tromethamine, Madecassoside, Melia Azadirachta Leaf Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, DNA, Disodium EDTA, Melia Azadirachta Flower Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Asiaticoside, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Calcium Chloride, Centella Asiatica Extract, Magnesium Sulfate

ml

30