Cosrx The Retinol 0.5

2,800L

Formuluar në vaj duke përdorur retinol të pastër 0,5% të stabilizuar për kujdes të fuqishëm kundër plakjes. Më e mira për lëkurën e mësuar me retinol, por që ende përjeton shenja progresive të plakjes, si humbja e elasticitetit dhe thatësia.

SKU: 11217 Kategori: , , ,

Cosrx The Retinol 0.5
Formuluar në vaj duke përdorur retinol të pastër 0,5% të stabilizuar për kujdes të fuqishëm kundër plakjes. Më e mira për lëkurën e mësuar me retinol, por që ende përjeton shenja progresive të plakjes, si humbja e elasticitetit dhe thatësia.
Retinoli ndihmon në reduktimin e shenjave të plakjes si linjat e holla dhe rrudhat, për një lëkurë më të lëmuar, më të fortë dhe me pamje më rinore,si dhe ndihmon në rigjenerimin e saj dhe përtharjen e akneve . 91% Squalane qetëson inflamacionin dhe mbron barrierën e lëkurës. Vitamina E (Tocotrienol) ndihmon në luftimin e shenjave të plakjes.

Përbërësit kryesorë:

Antioksidant: Ekstrakt Calendula Officinalis, Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Përbërës që komunikon qelizat: Retinil Palmitate, Adenosine
Përbërës identik me lëkurën: Glicerina
Qetësues: Ekstrakt Calendula Officinalis, Panthenol, Allantoin

Përdorimi:

Aplikoni 2-3 pika si hapin e fundit të rutinës suaj të mbrëmjes.
Kujdes! Aplikoni krem dielli gjatë ditës.

Ingredientët
Squalane, Glycine Soja (Soybean) Oil, Di-C12-13 Alkyl Malate, Retinol, Caprylic/Capric Triglyceride, BHT, Tocotrienols, Tocopherol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Hydroxymethoxyphenyl Decanone

ml

20