Cos De BAHA Azelaic Acid 10% Serum

Zbritje

1,600L

Ky serum me Acid Azelaic, i njohur për zvogëlimin e njollave dhe akneve, ndërsa ndihmon gjithashtu në zbehjen e njollave kafe dhe shenjave nga shpërthimet e mëparshme të akneve.

SKU: 10902 Kategori: , , ,

Cos De BAHA Azelaic Acid 10% Serum
Ky serum me Acid Azelaic, i njohur për zvogëlimin e njollave dhe akneve, ndërsa ndihmon gjithashtu në zbehjen e njollave kafe dhe shenjave nga shpërthimet e mëparshme të akneve.

Përforcuesi 10% i acidit azelaik përmban gjithashtu Niacinamide një trajtim të butë aknesh dhe shenjash. Një konsistencë e lehtë, pa vaj, që funksionon perfekt veçmas ose e përzier me trajtime të tjera të lëkurës.

Përdorimi

Përdoreni vetëm këtë serum ose shtoni një pikeë në një krem hidratues dy herë në ditë si pjesë e kujdesit të lëkurës suaj në mëngjes dhe në mbrëmje. Përdoreni së bashku me tonerin tuaj të preferuar, eksfoliuesin, trajtimet e pikave dhe hidratuesin me SPF për përdorim gjatë ditës. Sigurohuni që të aplikoni produkte mbrojtëse kundër diellit gjatë ditës.

Ingredientët
Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propylene Glycol, Azelaic Acid 10.0%, Polysorbate 20, 1,2-Hexanediol, Propanediol, Panthenol, Niacinamide, Sodium Hyaluronate 0.2%, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Aspalathus Linearis Extract

ml

30