CeraVe Blemish Control Gel

2,000L

Xheli për kontrollin e akneve CeraVe është një trajtim hidratues i përditshëm i akneve me 2% acid salicilik që pastron aknet dhe ndihmon në parandalimin e formimit të akneve të reja. Gjithashtu ofron eksfolim të butë me acide alfa- dhe beta-hidroksi (AHA dhe BHA) që ndihmojnë në përmirësimin e pamjes së poreve së bashku me niacinamide që kanë efekt qetësues dhe ceramidet që forcojnë barrierën.

CeraVe Blemish Control Gel
Një trajtim efektiv i akneve është çelësi për ruajtjen e një teksture të pastër dhe të shëndetshme.
Acidi salicilik është një përbërës i dobishëm për pastrimin e akneve dhe parandalimin e shpërthimeve të reja, dhe një produkt që ofron eksfolim të butë mund të ndihmojë në minimizimin e shfaqjes së poreve. Me acide alfa- dhe beta-hidroksi (AHA dhe BHA) mund të ndihmojë që lëkura të duket e lëmuar dhe rrezatuese pa kompromentuar barrierën mbrojtëse të lëkurës ose pa e tharë lëkurën. Kjo formulë e butë por efektive eksfoliuese pastron aknet, ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja të akneve dhe minimizon pamjen e poreve duke përmirësuar strukturën e lëkurës.
Pa vaj, pa alkool tharës dhe i butë për lëkurën, xheli për kontrollin e akneve gjithashtu rimbush barrierën mbrojtëse të lëkurës me 3 ceramide thelbësore që punojnë së bashku për të bllokuar moisturën e lëkurës dhe ndihmojnë në rivendosjen e barrierës mbrojtëse të lëkurës suaj, qetëson lëkurën me niacinamide, ndihmon që lëkura të duket dukshëm më e pastër pas 3 ditësh dhe ruan lëkurën e shëndetshme me përdorim të përditshëm. Teknologjia MVE përfshin ceramidet për të siguruar shpërndarje efikase në brendësi të barrierës së lëkurës dhe përhapje të ngadaltë me kalimin e kohës. Mbështet barrierën tuaj mbrojtëse të lëkurës, shumë kohë pasi takeni aplikuar.

Përdorimi:
-Pastrojeni lëkurën përpara se të aplikoni këtë produkt.
-Aplikojeni në të gjithë zonën e prekur me një shtresë të hollë një deri në tre herë në ditë.
(Rekomandohet për përdorim në mbrëmje)
Filloni me një aplikim në ditë, pastaj rriteni gradualisht në dy ose tre herë në ditë nëse është e nevojshme ose sipas udhëzimeve të mjekut.

Ky produkt përmban një acid alfa-hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli. Përdorni krem ​​kundër diellit.

Ingredientët
ACTIVE INGREDIENTS: SALICYLIC ACID 2%
INACTIVE INGREDIENTS: WATER, GLYCERIN, SODIUM HYDROXIDE, GLYCOLIC ACID, LACTIC ACID, NIACINAMIDE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, TRIETHYL CITRATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CHOLESTEROL, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, HYDROXYPROPYL GUAR, CAPRYLYL GLYCOL, XANTHAN GUM, PHYTOSPHINGOSINE, BENZOIC ACID

ml

40