Cerave Blemish Control Cleanser

1,900L

CeraVe Blemish Control Cleanser me 2% acid salicilik dhe niacinamide për lëkurë të prirur ndaj njollave, ka trajtë xheli që kthehet në shkumë për lëkurën e prirur ndaj imperfeksioneve, që ndihmon në reduktimin e shfaqjes së njollave dhe pikave të zeza, duke e lënë lëkurën të ndjehet e butë dhe e lëmuar.

SKU: 11276 Kategori: , , ,

Cerave Blemish Control Cleanser
CeraVe Blemish Control Cleanser me 2% acid salicilik dhe niacinamide për lëkurë të prirur ndaj njollave, ka trajtë xheli që kthehet në shkumë për lëkurën e prirur ndaj imperfeksioneve, që ndihmon në reduktimin e shfaqjes së njollave dhe pikave të zeza, duke e lënë lëkurën të ndjehet e butë dhe e lëmuar. Formula depërton në pore për të eliminuar shkakun imperfeksioneve dhe njollave, duke respektuar barrierën natyrale të lëkurës.

Kjo formulë e butë për larjen e fytyrës shkumon lehtësisht për të hequr në mënyrë efektive papastërtitë, dhe vajrat e tepërta pa larguar lagështinë e lëkurës.

Përbërësit aktivë:

Pastruesi ditor përmban 3 ceramide esenciale, niacinamide dhe 2% acid salicilik I formuluar me një teknologji thithëse vaji duke përdorur argjilën Hectorite, pastruesi CeraVe Blemish Control ndihmon në largimin e papastërtive dhe vajit të tepërt, për të minimizuar shkëlqimin, yndyrën.

Përfitimet:

Redukton shfaqjen e pikave të zeza dhe njollave.
Eksfolon butësisht qelizat e vdekura të lëkurës që mund të bllokojnë poret dhe të kontribuojnë në shfaqjen e njollave.
Formuluar me një teknologji që largon vajin për të minimizuar shkëlqimin e tepërt.
Përfundimi është një lëkurë e rehatshme, të freskët dhe me pamje të shëndetshme.

Përdorimi
Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.
Aplikojeni në duar të njoma dhe të pastra dhe përhapeni në të gjithë fytyrën, më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Ingredientët
AQUA/WATER, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, GLYCERIN, NIACINAMIDE, SALICYLIC ACID, GLUCONOLACTONE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP,
CERAMIDE EOP, CARBOMER, CALCIUM GLUCONATE, TRIETHYL CITRATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CHOLESTEROL, TETRASODIUM EDTA, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, TRISODIUM
ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, XANTHAN GUM, HECTORITE, PHYTOSPHINGOSINE, BENZOIC ACID.

ml

236