Benton Mineral Sun Cream SPF50+/PA ++++ 50ml

Zbritje

1,500L

Një krem dielli mineral , jo kimik , që reflekton rrezet UV dhe i bllokon ato .

SKU: 10993 Kategori: , , ,

Benton Mineral Sun Cream SPF50+/PA ++++ 50ml
Një krem dielli mineral , jo kimik , që reflekton rrezet UV dhe i bllokon ato . Efekti mbrojtës UVA 16 herë më i lartë se PA+ që është niveli i mbrojtjes UVA i kremit të zakonshëm mineral të diellit. Disavantazhet e veçanta të kremit kundër diellit jo-nano që ndjeni kur e aplikoni janë përmirësuar. Krem dielli trefunksional: Mbrojtja UV, zbardhja e ngjyrës së lëkurës, kujdesi ndaj rrudhave . Mund të aplikohet butësisht në lëkurë të ndjeshme pa u shqetësuar .

Kujdes !
Ndaloni përdorimin dhe pyesni mjekun nëse shfaqet dhe zgjat një skuqje ose acarim.
Mbroni këtë produkt nga rrezet e diellit direkte.
Mos qëndroni shumë gjatë në diell, edhe kur përdorni një produkt mbrojtës kundër diellit.
Ekspozimi i tepërt në diell është një kërcënim serioz për shëndetin.
Reduktimi i kësaj sasie do të ulë ndjeshëm nivelin e mbrojtjes.

Përdorimi
Aplikojeni në mënyrë të barabartë në lëkurë në hapin e fundit të kujdesit bazë të lëkurës përpara aktiviteteve në natyrë. Vendosni një sasi të duhur të këtij produkti me butësi për t’u absorbuar në lëkurën tuaj.

Ingredientët
Water, Cyclohexasiloxane, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Propanediol, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dibutyl Adipate, Niacinamide, Caprylyl Methicone, 1,2-Hexanediol, Disteardimonium Hectorite, Sorbitan Sesquioleate, Inositol, Prunus Amygdalus Amara (Bitter Almond) Kernel Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Octyldodecanol, Pyrus Malus (Apple) Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Pentylene Glycol, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Panthenol, Adenosine, Echium Plantagineum Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Flower/​Leaf/​Vine Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Cetyl Ethylhexanoate, Calamine, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Hydrogen Dimethicone, Aluminum Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Stearic Acid

ml

50