Beauty of Joseon Matte Sun Stick : Mugwort + Camilia 18g

Zbritje

1,500L

S’ka stok

SKU: 11431 Kategori: , , ,

Beauty of Joseon Matte Sun Stick : Mugwort + Camilia
Stick-u i ri i diellit BOJ në bashkëpunim me influencuesin e famshëm, Ramon.

Është një stick dielli mat pa asnjë ndjesi vajore ose ngjitëse. Është higjienik pasi nuk keni nevojë ta aplikoni me duar, dhe është kompakt, duke mundësuar përdorim të përshtatshëm në çdo kohë dhe kudo.
Mbron lëkurën nga rrezet e dëmshme UV me spektrin e gjerë SPF50 PA++++.
Formula mat mundëson aplikim të qetë dhe të freskët pa grumbulluar apo lënë yndyrë.

Hidraton thellësisht dhe zbut lëkurën me ekstrakte Mugwort dhe Çaj jeshil.

Pluhuri silicë i kontrollit të sebumit rregullon sebumin e tepërt dhe siguron një përfundim afatgjatë të mëndafshtë dhe të butë pa mbetje të bardhë.

Mugwort ka qenë një përbërës i rëndësishëm gjatë gjithë historisë së mjekësisë orientale. Dhe artemisia capillaris ka një veti qetësuese dhe freskuese dhe është përdorur si një ilaç terapeutik për të ulur temperaturën e trupit që nga kohërat e lashta. Përmban vitamina A dhe C, si dhe minerale të ndryshme për të ndihmuar në ushqimin dhe qetësimin e lëkurës.

Përdorimi
Aplikojeni në zonat që kanë nevojë për mbrojtje nga dielli, si fytyra dhe trupi.
Riaplikoni çdo 2-3 orë.

* Përdorni një lëvizje të butë, rrotulluese për të shmangur thyerjen ose ndarjen e stickut nga paketimi.

Ingredientet
Methyl Methacrylate Crosspolymer, Synthetic Wax, Dibutyl Adipate, Coco-Caprylate/Caprate, Isopropyl Palmitate, Caprylyl Methicone, Caprylyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Silica, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Boron Nitride, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Microcrystalline Wax, Polysilicone-15, Vinyl Dimethicone, Camellia Japonica Seed Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil,Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Amber Powder, Aloe Barbadensis Flower Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Artemisia Capillaris Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Seed Oil, Hyaluronic Acid, Bambusa Vulgaris Extract, Centella Asiatica Extract, Morinda Citrifolia Extract, Vigna Radiata Seed Extract,PolyglycerylDiisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Water, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Methylpropanediol, Ethylhexylglycerin

g

18