Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Purifying

2,400L

Në ndryshim nga e famshmja Banila Co Clean It Zero Classic, ky është një hap i parë i përsosur në pastrimin tuaj të dyfishtë i krijuar posaçërisht për lëkurat e ndjeshme.

SKU: 10249 Kategori: , , , Etiketa: , ,

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Purifying
Në ndryshim nga e famshmja Banila Co Clean It Zero Classic, ky është një hap i parë i përsosur në pastrimin tuaj të dyfishtë i krijuar posaçërisht për lëkurat e ndjeshme.
Ky pastrues hipolergjik i vlerësuar me shumë çmime është plot me përbërës qetësues dhe balancues për një lëkurë të qetë dhe të pastër.
Siguron hidratim të thellë në lëkurën e ndjeshme.
Jane shtuar 7 barëra natyralë për të mbajtur të ekuilibruar lëkurën problematike dhe ndihmon në qetësimin e acarimit.

Përdorimi
Balsami përdoret si hap i parë i pastrimit të lëkurës duke shkrirë makeup-in, kremin e diellit dhe largon çdo papastërti në fytyrë.
Vendoset në lëkurë të thatë ku kthehet në përbërje vajore pastaj shpëlahet me ujë duke u kthyer në emulsion pa lënë absolutisht ndjesi vajore.

Ingredientët
Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/​Capric Triglyceride, Peg-20 Glyceryl Triisostearate, Peg-10 Isostearate, Synthetic Wax, Water, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Fragrance, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Ethylhexylglycerin, Anthemis Nobilis Flower Water, Glycerin, Centella Asiatica Extract, Epilobium Angustifolium Flower/​Leaf/​Stem Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Citric Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Benzoate, Bambusa Vulgaris Leaf /​Stem Extract, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Metabisulfite, Zea Mays (Corn) Oil, Beta-Carotene, Polydiethyleneglycol Adipate/​Ipdi Copolymer, Acrylates/​Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/​Methoxy Peg-15 Methacrylate Copolymer, Tocopherol

ml

100