AXIS-Y Spot The Difference Blemish Treatment

2,800L

Kujdes urgjent për aknet me veprim të shpejtë dhe shumë efektiv.

SKU: 11307 Kategori: , , ,

AXIS-Y Spot The Difference Blemish Treatment
Kujdes urgjent për aknet me veprim të shpejtë dhe shumë efektiv.
I formuluar për lëkurë të prirur ndaj akneve, të yndyrshme dhe të ndjeshme, Trajtimi i njollave Spot the Difference ofron lehtësim efektiv nga puçrrat dhe njollat. Ky xhel i lehtë është gjithashtu i mbushur me kapsula hidratuese Ceramides për të ndihmuar në rivendosjen e barrierës së lëkurës.

Përbërësit kryesorë funksionalë aktivë
– 4-Terpineol: është përbërësi kryesor aktiv që gjendet në ekstraktin e pemës së çajit, ka veti antibakteriale dhe antioksidante për të ndihmuar në tharjen e akneve dhe njollave.
– AHA, BHA: ndihmojnë në eksfolimin e butë të sipërfaqes së lëkurës. Ndërsa BHA futet thellë në pore për të larguar qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin e tepërt.
– Niacinamide: ndihmon në ruajtjen e moisturës, minimizon pamjen e poreve dhe rregullon yndyrën.
-Gjethja e çajit jeshil: Qetëson dhe kontrollon sebumin
-Gjethja e kamfurit: Përfitime anti-bakteriale dhe antimykotike
-Broadleaf Bamboo: Përfitimet anti-inflamatore

Përdorimi:
Si një trajtim mbi zonat e nevojshme, duhet të aplikohet vetëm në zonat problematike dhe më pas të ndiqet me pjesën tjetër të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës.

Ingredientët
Water, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Hydrangea Macrophylla Leaf Extract, Mentha Aquatica Extract, Sasa Quelpaertensis Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Cinnamomum Camphora (Camphor) Leaf Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Pinus Pinaster Bark/Bud Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Hydrogenated Lecithin, Chamaecyparis Obtusa Water, Trehalose, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, C12-14 Pareth-12, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Disodium Edta, Ceramide Np, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, 4-Terpineol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Rhizome/Root, Moringa Oleifera Seed Oil, Glycolic Acid, Salicylic Acid, Ethylhexylglycerin

ml

15