La Roche Posay Anthelios XL Dry Touch Anti-Shine Spf50+

Zbritje

2,550L

Krem dielli për fytyrën e yndyrshme me prirje akneike, me SPF50 +. Siguron një spektër të gjerë mbrojtje shumëtë lartë UVA / UVB.

Anthelios XL Dry Touch Spf50+
Krem dielli për fytyrën e yndyrshme me prirje akneike, me SPF50 +. Siguron një spektër të gjerë mbrojtje shumëtë lartë UVA / UVB. Ky krem i lehtë por matifikues është jo i yndyrshëm dhe jo-komedogjen, i formuluar përlëkurë të ndjeshme.Rrezatimi UV është i pranishëm çdo ditë të vitit. Sigurohuni që lëkura juaj të mbrohet nga rrezet UV të dëmshme duke integruar në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës një kremdielli SPF 50+ çdo ditë që bllokon rrezet UVA dhe UVB.
Ideal për lëkurën e yndyrshme dhe të ndjeshme ANTHELIOS XL Dry Touch SPF50 + ofron një mbrojtje shumë tëlartë. Ky krem kundër diellit është matifikues pra nuk lë shkëlqim në fytyrë.
I testuardermatologjikisht me njëaromëhipoalergjikepërlëkurëtëndjeshme, është jo komedogjen.
Paketuar në një formë praktike dhe të lehtë për t’upërdorur duke shmangur shpërdorimin e produktit

Përdorimi
Aplikoni si hapi i fundit i rutinës tuaj të kujdesit për lëkurën. I përshtatshëm për përdorim nën make-up. Vendosni produktin 20 minuta para ekspozimit. Aplikoni përsëri çdo 2 orëdhe pas notit dhe djersitjes në përputhje me udhëzimet.

INGRIDIENTËT
Aqua /​ Water, Homosalate, Silica, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/​Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Perlite, Propylene Glycol, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, P-Anisic Acid, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Inulin Lauryl Carbamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Peg-8 Laurate, Phenoxyethanol, Scutellaria Baicalensis Extract /​ Scutellaria Baicalensis Root Extract, Silica Silylate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Zinc Gluconate

ml

50